Mullijook

Retseptisahtel valis sobivaid jooke peolauale.

Kui toitude valimine on lihtne, sest aasta-aastalt kaunistavad me jõululauda verivorstid, sült, ahjus küpsenud kartulid ja köögiviljad, siis jookidega on natuke keerulisem. Kui porter, glögi ja koola on juba tüdimust tekitanud ja otsid pidulauale vaheldust, siis tasub pilk heita veidi uudsemate ja põnevamate jookide suunas – kuidas kõlab näiteks mullijook, alkoholivaba siider või teeseenejook? Lihtsustamaks teie valikut, proovisime me Retseptisahtlis erisuguseid alkoholivabasid mullijooke ja mokteile ning toome teile kohe välja, mida millisel puhul eelistada.

Hiiumaa kihilise mahla Mullijook 

Esmalt proovisime Hiiumaa kihilise mahla Mullijooki rabarberi ja angervaksaga, mille maitses kerkivad esile eeskätt kodune ja suvine värske rabarber ja angervaks ning kerged jõhvikanoodid. Rabarber muudab maitse hapukaks, samas kui angervaks lisab joogile magusust.  Mahe ning mõnusalt peene mulliga jook on justkui vanaema poolt oma kodus kasvanud taimedest tehtud.

See parajalt värske ja vitamiinirikas jook on kooslus kolme erineva aastaaja maitsetest ning sobib seetõttu suurepäraselt jõulu või vana-aasta õhtul toidulauda. Selle maitsva Mullijoogi maitse meenutab meile kahtlemata ilusaid hetki möödunud aastast.

Vaata kus Mullijooke müüakse

alkoholivaba
Vaata ka teisi soovitusi: https://retseptisahtel.ee/varske-alkoholivaba-jook-sinu-joululauale/


Loe lisaks

Kadaka limonaadi sünnilugu

Kuidas valmib 2021 aasta puust kadakast limonaad?

1.
Esmalt tuleb võtta mõnusalt aega ja minna mereäärde ja kadakastele karjamaadele kadaka võrseid lõikama. See on mõnus, teraapiline ja nauditav tegevus. Tunne on nagu oleks lammas, kes kärbib noori võrseid ja toidab end vitamiinidega. Kadaka aroomist õhkuv energia tulvab otse rindu.


2. Samas kadakate ümbert korjame veel lisaks erinevaid ranna- ja metsaürte, mille lisamine annab joogile rohkem jõudu.
Kui kadaka võrsed korjatud, siis paneme võrsed, lisame veel kadakamarju ja veidike teisi metsa- ja rannaürte, piparmündi võrseid ning keedame mõnusa tummise tõmmise.

Pärast läheb tootesse mõõdukalt roosuhkrut ja mulli. Ja pudelisse.
Maitselt kergelt puidune, kadakane, mündine....seda ongi pisut raske kirjeldada, tuleb ise ära proovida, sest paljud meist ikka teavad, kuidas kadakas maitseb.  

Kasutame oma tootes kadakavõrseid ja -marju e.
käbisid, millele lisame piparmündi võrseid, metsa- ja rannaürte.
Loe lisaks